Solgun Ciltler için C Vitamini

/ / Cilt Tedavileri

C vitaminin insan sağlığına faydaları herkes tarafından bilinir. Özellikle kış aylarında gripten korunmak için bir numaradır. Ama C vitamini sadece vücut için değil cilt için de oldukça faydalıdır. Özellikle de cildin güneşin zararlı etkilerinden korunmasında önemli rol oynar. Bunun yanı sıra cilt bakım ürünlerinin birçoğunun içeriğinde de C vitamini etkin derecede kullanılmaktadır.

C Vitaminin Cilde Faydaları Neler?

Güneş ışınlarına maruz kalan cildimiz çoğu zaman olumsuz derecede etkilenir. C vitaminin cilt bakımındaki en önemli etkisi ise cildi güneşin zararlı ışınlarından korumasıdır. Güneşin olumsuz etkilerinden korurken aynı zamanda cilde zarar veren dış faktörlerden korumada da etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Vücudumuzda çeşitli nedenlerden dolayı yaralanmalar meydana gelir. Bu yaralanmanın nedeni her ne olursa olsun C vitamininden faydalanarak yaralarınızın daha kısa sürede iyileştiğini görebilirsiniz. Bu yöntem aslında çok eski zamanlardan bu yana kullanılan bir yöntemdir. Özellikle herhangi bir yaralanma nedeni ile ölmüş hücreler yaraların iyileşme süresini uzatır. Bu nedenle de günlük hayatında düzenli bir şekilde C vitamini tüketen insanın tüketmeyen insana oranla yaralarının iyileşmesi daha kolaydır. C vitaminin hücre koruyucu özelliği herkes tarafından bilinir. Bu özelliği sayesinde de cildimizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Solgun görünen ciltler için C vitamini

Eğer solgun ve yorgun görünen bir cilde sahipseniz ve cilt renginiz donuk bir renge sahipse bunun nedeni cilt yapısındaki kolajen eksikliği olabilir. Bu nedenle de günlük hayatımızda mutlaka yeteri kadar C vitamini tüketmeye özen göstermemiz gerekir. Ayrıca C vitamini barındıran meyvelerin kabukları ile de masaj etkisinden faydalanabilirsiniz. Cilt bakımınızda C vitamini içerikli ürünleri tercih edebileceğiniz gibi evde hazırlayacağınız kürler sayesinde de doğal bir cilt bakımı gerçekleştirebilirsiniz. Cildin donuk, solgun ve mat görünmesini tedavi edebilmek için C vitamini eşi bulunmaz bir tercihtir.

C vitamini vücudun kolajen üretiminde vücudun ihtiyacı olan temel moleküllerin bir araya gelip birleşmesini sağladığı için cildin daha canlı, diri ve sağlıklı görünmesini sağlar. Kolajen cildin parlak ve sağlıklı görünmesinde önemli rol oynayan bir bileşendir. Yani kısacası cildimizin doğal güzelliğini C vitamini ile korumak aslında mümkündür. Kısa sürede görülebilecek etkiler ise kırışıklıkların azalması ve cildin daha parlak görünmesi olacaktır.

C vitamini ile kolajen üretimini arttırabilirsiniz bunun yanında kolajeni direkt olarak da alabilirsiniz. Gelişen teknolojilerle artık kolajenleri sıvı olarak tüketmeniz mümkün. Image Skincare Yana ürünü ile vücudunuzdaki kolajen oranını artırabilir, düzenli kullanımlarda gözle görülür derecede cildinizde gençleşme sağlayabilirsiniz.

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x