Dermoroller Ne İşe Yarar?

/ / Genel

Son yıllarda kozmetik alanında adına sıkça rastladığımız dermaroller; cilt bakımı rutinlerinin vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Doğru kullanımda çok etkili bir araç olan dermarollerın yanlış kullanımı sonucunda da cilt üzerinde görmek istemeyeceğimiz bir görüntü ile yüzleşmek zorunda bırakabilir.

Dermarollerın ne olduğu hakkında kısaca bahsedecek olursak; silindir şeklinde üzerinde 0,5 veya 2 milimetre uzunlukta değişen küçük iğnelerin bulunduğu bir el cihazıdır. Boyutunun küçük olması ve kullanımının oldukça kolay olması sayesinde hem kadınlar hem de erkekler tarafından vazgeçilmez cilt bakımı rutini haline gelmiştir.

Cildi uyarmak, problemlere karşı daha iyi tepki vermek amaçlı üretilen bu alet, ciltte açtığı micro kanallar sayesinde cilt bakımı sırasında kullanılan ürünlerin etkinliğini arttırır.

 

 

Dermaroller Hangi Problemlere Karşı Kullanılmalı?

  • Kırışıklık
  • Elastikiyet kaybı
  • Leke (akne, yara, yanık vb.)
  • Saç dökülmesi
  • Selülit, çatlak
  • Yaşlanma
  • Göz altı morlukları

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Kullanıma başlamadan önce uygulama yapılacak bölge ve ellerimiz iyice temizlenmelidir. Dermarollerın da hijyenine çok dikkat edilmeli, kullanımdan önce ve sonra mutlaka talimata uygun şekilde dejenfekte edilip steril hale getirilir. Streril hale getirilen bu iğneler uygulama yapılacak alan dışında herhangi bir yüzeye temas ettirilmemelidir.

Dermaroller uygulama alanına dik gelecek şekilde tutulur ve uygulama yapılacak alana hafifçe bastırarak taranır. Aynı bölgede çok fazla tarama işlemi yapılmamalıdır. Aksi taktirde cildinize zarar verebilir.

Uygulama öncesinde serum, sonrasında ise losyon krem veya maske kullanabilirsiniz. Kullandığınız cilt bakım ürünlerinin cilt tipinize uygun olması gerekir. Cilt tipinize uygun ürün serimizi öğrenmek için linkte bulunan “SENİN IMAGE’IN HANGİSİ?” testine cevap verebilirsiniz.

Dermaroller, kullanılan cilt bakım ürünlerin etkinliğini arttıracağı için istenilen sonuca daha çabuk ulaşılır. Dermaroller, cilt bakım ürünleri (ampul, krem, serum vb.), saç serumları veya çatlak kremleri gibi ürünlerle birlikte kullanılabilir.

İşlem bittikten sonra uygulama yapılan alan yarım saat boyunca her türlü temastan korunmalıdır. Aletin kullanımı sonrasında ciltte hassasiyet artışı olacağı için yaz ya da kış farketmeksizin güneş kremi kullanımı asla ihmal etmeyin. Yine cilt tipinize uygun bir güneş kremi ürünü kullanın.

Son olarak kullandığınız dermaroller aletinin paketinden çıkan kullanma talimatını okumayı unutmayın!

 

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x

Ünvan