Kusursuz Görünüme Sahip Ünlülerin Cilt Bakımı Sırları

/ / Genel

Her daim kamera karşısında bulunan ünlü kadınların ciltlerinin pürüzsüz ve bebeksi görüntüsü izleyenleri büyüler. Makyajsız halleriyle bile kusursuz bir cilt görünümüne sahip olmalarının nedeni herkesçe merak konusu olmuştur. 40’lı yaşlardaki ünlülerin genç kızlara taş çıkaracak görüntülerinin ve uyguladıkları onlarca makyaj malzemesine rağmen asla yıpranmayan ciltlerinin sırrı nedir? Aslında ünlüler de bizim gibi sıradan insanlardır, onlar da sivilce, leke, kuruluk gibi cilt sorunlarıyla sıkça karşılaşmaktadırlar.

Kamera karşısında sürekli makyajlı olmaları gerektiği için ciltleri fazlasıyla yıpranmaktadır. Peki neden hep güzel ve kusursuz görünüyorlar? Sizler için kusursuz görünüme sahip yabancı ünlülerin cilt bakımı sırlarını açığa çıkarıyoruz…

Bella Hadid

Medyada görünüşü ve geçirmiş olduğu estetik operasyonlarla adından sıkça bahsedilen Hadid kardeşlerin ortancası Bella Hadid, çok fazla makyaj yapmaktan kaçınan ünlülerden. Bebeksi bir cildin sırrının bol su tüketmek olduğunu söylüyor. Kusursuz bir görünüme sahip olan genç modelin bakım rutini çok basit. Sabah ve akşamları yüzünü temizledikten sonra nemlendirici kullanarak cildini kuruluğa karşı koruyor. Bunlara ek olarak düzenli bir şekilde maske ve serum kullanımını da ihmal etmiyor.

Miranda Kerr

Podyumun vazgeçilmez mankenlerinin başında gelen, kusursuz görünüşü ve büyüleyici gülümsemesiyle herkesi kendine hayran bırakan model Miranda Kerr sizce de bir melek değil mi? Aynı zamanda 3 çocuk annesi olan model, cilt bakım rutinini asla ihmal etmez. Gua sha taşı ise vazgeçilmez uygulamalarından biri. (Gua sha taşı faydalarını buradan öğrenebilirsiniz.) Güzel bir cilt için düzenli ve denegeli beslenmenin önemine vurgu yapan ünlü güzel, güne limonlu ılık su içerek başlıyor.

Jennifer Lopez

Yılların eskitemediği Amerikalı şarkıcı Jennifer Lopez, yaşına rağmen parlak ve ışıltılı cildi gençleri bile kıskandıracak cinsten. Sağlıklı yaşam tarzını benimseyen ünlü şarkıcı, sigara ve kafeinden uzak duruyor. Yoğun iş temposuna rağmen cilt bakım rutinine önem veren Lopez, çok fazla güneş altında kalmamaya özen gösteriyor.

Angelina Jolie

Hollywood yıldızı Angelina Jolie, yıllara meydan okuyan güzelliğiyle herkesin imrendiği ünlülerden. Jolie güzelliğini yalnızca genlerine değil, asla ihmal etmediği cilt bakımına da borçlu. Cildine çok önem veren ünlü oyuncu, günlük uyguladığı bakım ürünlerinin yanı sıra dermaroller kullanmayı da asla ihmal etmiyor. (Dermaroller hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.)

Cindy Crawford

90’lı yılların ünlü modellerinden Cindy Crawford, ilerleyen yaşına rağmen harika bir görünüme sahip. Yatmadan önce mutlaka cildini temizleyen ünlü model, cildinin gece nefes alması ve gözeneklerinin açık olması için bu rutini asla aksatmıyor. Işıltılı cildinin sırrını ise, sauna ve jakuzi keyfi olarak açıklıyor.

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x

Ünvan