Cilt Bakımında Pembe Kuvars Taşı Kullanımı

/ / Genel

Cilt bakımında da oldukça popüler hale gelen pembe kuvars taşının adını son zamanlarda sıkça duymaktayız. Eski çağlarda mühür ve sembol yapımında kullanılan pembe kuvars taşı, aşkın sembolü olarak bilinir. Uçuk pembe tonlarından oluşan bu taşın kimyasal yapısı silisyum ve oksijenden oluşur. Günümüzde hastalıkların tedavisinde kullanılan bu taş artık cilt bakımında roller olarak vazgeçilmezler arasına girmiş durumda.

Peki bu taşın faydaları neler? Cilt bakımında nasıl kullanılır? Merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın.

Cildinizi Derinlemesine Temizleyin

Cildin yenilenmesi ve beslenmesini sağlamak, deforme olmuş ciltleri onarmak için ilk adım derinlemesine temizliktir. Evde mutlaka her duştan sonra temizleme jelleri veya köpükleri ile cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin. Kullanacağınız temizleme jelinin cilt tipinize uygun olmasına dikkat edin. Gözeneklerinizi temizlemek için ise peeling uygulamasını tercih edebilirsiniz. Peelingler tanecikli yapısı sayesinde gözenekleri ve siyah noktaları derinlemesine temizler.

Pembe Kuvars Taşının Cilde Faydaları Nelerdir?

  • Cildin yenilenmesi ve pürüzsüz görünmesini sağlar.
  • Ciltteki ödemin atılmasına yardımcı olur.
  • İnce kırışıklıkların giderilmesini sağlar, kırışıklık oluşumunu önler.
  • Kan dolaşımını hızlandırarak kolajen üretimini arttırır.
  • Yaşlanma karşıtı etki sunar.
  • Cildin esnekliğini arttırır, toksinlerin giderilmesinde rol oynar.

Pembe Kuvars taşı sadece cilde değil birçok şeye faydası bulunur. Depresyona iyi gelir, hayata pozitif bakmamızı sağlar, baş ağrısını hafifletir, göz sağlında iyileşme sağlar, çevremizdeki negatif enerjiyi yok eder, pozitif enerjiyi depolar. Ayrıca böbrek, kalp, karaciğer ve akciğer gibi organlarında sağlığına da iyi gelir, radyasyonu engeller.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Kullanır?

Pembe kuvars taşının cilt bakımındaki en yaygın kullanım şekilleri face roller ve gua shadır. Cildi yatıştırmak ve serinletmek amacıyla kullanmadan önce buzdolabında biraz bekletmenizi öneririz.

Yüzünüze uygulayacağınız krem, serum veya maske gibi ürünleri sürdükten sonra pembe kuvars taşı ile masaj uygulaması yapabilirsiniz. Masaj yaparken her bölgeden en az 3 defa geçmenizi öneririz. Pembe kuvars taşı uygulamasından önce kullanacağınız ürünlerin cilt tipinize uygun olmasına özen gösterin. Image Skincare’ın her cilt tipi için ayrı formüle edilmiş ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.

İşiniz bittikten sonra temizleyip buzdolabından muhafaza edin.

Pembe Kuvars Taşı Alırken Dikkat!

Son zamanlar popüler hala gelen pembe kuvars taşının piyasa çok fazla sahte ürünleri bulunmaktadır. Bu nedenle alacağınız ürünlerin organik sertifikalı olmasına dikkat edin, ucuz ve sertifikasız ürünleri almamaya özen gösterin. Sahte ürünlerin hiçbir faydası olmayacağı gibi cildinize ve sağlığınıza zararı bile dokunabilir.

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x

Ünvan