Cildi Yaşlandıran Etkenler

/ / Cilt Tedavileri

Yaşlılık, insanların pek de istemeyeceği bir süreçtir. Herkes yaşadığı süre boyunca genç kalmak ister. Ama bu durumu önlemek mümkün değildir. Bazı etken ve durumlar cildimizi erken yaşlılığa sürükleyebiliyor. Bu hafta ki yazımızda bu etkenler nelerdir? Neler yaparsak bu etkenlerin önüne geçeriz? Ve cildimize daha sağlıklı bakım yaparız? Gibi soruların cevaplarını bulacağız.

 

 

Cildimizi erken yaşlandıran faktörler

Cildimize yeteri kadar özen göstermezsek cildimizde bize aynı şekilde tepki verir ve bunun sonuçlarına katlanmak zorunda kalabiliriz.  Bunun neticesinde vücudumuzda erken yaşlılık belirtileri ortaya çıkar. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Yetersiz su alımı. Vücudumuz gün içerisinde yeterli miktarda su tüketemez ise cildi kurur ve canlılığını yitirir. Bu su kaybını önlemek adına günde en az 8-10 bardak su tüketmemiz gerekmektedir.
  • Hazır gıdalar, kızartılmış besinlerden uzak durmak.
  • Kahvaltılarımızda hazır besinler yerine (poğaça, simit, börek vs.) daha sağlıklı bir kahvaltı seçimi.
  • Güneş ışınlarına maruz kalma, bu duruma bir örnek verecek olursak; 28 yıldır tır şoförlüğü yapan birisinin araç kullandığı sırada sol taraftan gelen güneş ışınlarına maruz kaldığı için yüzünün sol tarafı sağ tarafına göre daha fazla hasar görmüştür. Yüzünün iki tarafı arasındaki bu şok edici fark güneş ışınlarının ne kadar zararlı olduğunu göstermektedir.
  • Bilinçsiz bir şekilde cilt bakım ürünleri kullanma. Bilindiği üzere her insanın cilt tipleri farklılık göstermektedir. Bu yüzden cildimize herhangi bir bakım kremi aldığımız zaman mutlaka cilt tipimize göre ürün seçmeliyiz.
  • Sigara kullanımı.
  • Nem eksikliği.
  • Hareket azlığı.
  • Düzenli uyku.

Erken yaşlanmayı nasıl önleyebilirim?

Cildiniz için en iyi ve en sağlıklı bakım ürününü kullanmak oldukça önemlidir. Image Skincare Ageless serisi ile yaşlılık belirtilerinizin önüne geçebilir ve daha sağlıklı bir cilt oluşumunu desteklemeniz de size oldukça yardımcı olur. Özellikle yaşlanma nedeniyle oluşan ince çizgiler, derin kırışıklıklar ve diğer belirtileri düzeltmek ve cildin hücre hasarı onarımını önlemek adına benzersiz bir üründür.

Image ürünlerini nereden alabilirim?

Image Skıncare ürünleri bayilik vasıtasıyla müşterilerine ulaşmaktadır. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

Facebook:

https://www.facebook.com/imageskincareturkiye

İnstagram:

https://www.instagram.com/imageskincaretr/

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x

Ünvan