Soğuk Kış Günleri İçin Cilt Bakım Önerileri

/ / Cilt Tedavileri

Cildimizi her mevsimin olumsuz koşullarından korumak gerekir. Nasıl ki yaz aylarında güneşin olumsuz etkilerinden koruyorsak aynı şekilde kışın soğuk havanın vereceği zararlardan cildimizi korumak gerekir. İşte kış aylarında cilt bakımınızı en iyi şekilde yapmanız için 12 pratik bakım önerisi.

1- Mevsim Koşullarına Uygun Bakım Yapmalıyız

Kış aylarında kıyafet alırken nasıl bizi sıcak tutmasına ve soğuktan koruyacak özellikte olmasına dikkat ediyorsak cilt bakım ürünlerimizi alırken de bu faktörleri göz önünde bulundurmalıyız. Kullandığımız bakım ürünlerinin mevsime uygunluğu iyi bir bakım için önemlidir.

2- Bir Tek Bakım Ürünü Yeterli Gelmeyebilir

Nasıl ki kış aylarında içimize içlik üzerimize kazak ve onun üzerine de mont giyiyorsak cildimizi de aynı şekilde korumalıyız. Bu nedenle tek kazakla dışarıya çıkamadığımız gibi tek bir cilt bakım ürünü ile dışarıya çıkmak iyi bir cilt bakımı için yeterli gelmeyecektir. Yaz aylarında dışarıya çıkmak için sadece güneş koruyucu bir nemlendirici yeterli olurken kışın bir nemlendirici bir bakım kremi ve serumu bir arada kullanmak oldukça faydalı olacaktır.

3- Soğuktan En Çok Etkilenen Bölge Ellerimiz

Soğuk havalarda ellerimiz vücudumuzda aslında en çok korumamız gereken bölgelerimizden bir tanesidir. Aksi takdirde ellerimizin derileri kurur, çatlar ve hatta kaşıntılara bile neden olabilir. Ellerimizi her su ile temas ettikten sonra ve dışarıya çıkmadan önce mutlaka nemlendirmemiz gerekir.

4- Parfümleri Cildimize Değil Kıyafetlerimize Sıkmalıyız

Bazı uzmanlara göre kış aylarında kesinlikle parfüm kullanmamak gerekiyor. Ancak bu durum birçoğumuz için pek de mümkün görünmüyor. Uzmanların kış aylarında parfüm kullanmayın demesinin nedeni parfümlerde bulunan alkolün cildimizi kurutması. Tek neden de bu olunca tamamen parfüm kullanmayı bırakmak yerine parfümü cildimize değil de kıyafetlerimize sıkarak bu sorunun önüne geçmiş oluruz.

5- Kuru Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kuru bir cilde sahipsek alkol içeren ürünlerden uzak durmayı tercih etmeliyiz. Yine kuru cilt yapısına sahip olanlar 20’li yaşlarda göz çevresi için geliştirilmiş serumlar kullanabilirler.

6- Cilt Problemlerinize Çözümler Arayın

Cildinizde çeşitli problemler varsa bunlar daha da ilerlemeden önlemini almak gerekir. Örneğin kırışıklık ve sarkma gibi cilt problemleriniz varsa bunların bakımını yapmak için kış ayları en uygun zaman olabilir. Çünkü bazı uygulamalar kışın güneş olmadığı için bu mevsimde daha iyi sonuçlar verecektir.

7- Duş Almaktan Hiçbir Zaman Vazgeçmeyin

Mevsim ne olursa olsun cilt temizliği en iyi cilt bakımlarından bir tanesidir. Bu nedenle de kış aylarında duş alma miktarınızı çok fazla düşürmemeye özen gösterin. Ancak duştan sonra bir nemlendirici kullanmayı da ihmal etmeyin.

8- Cilt Nemlendiricilerinden Asla Vazgeçmeyin

Kış aylarında duş jeli yerine duş yağı ya da duş kremi kullanmayı tercih etmekte fayda var. Çünkü bu tip ürünler cilde nem verirken aynı zamanda su kaybını da önler.

9- Peeling Yapmak İçin En Uygun Mevsim Kış Ayıdır

Sağlıklı ve ölü derilerden arınmış bir cilde sahip olmanın en güzel yolu peeling yapmaktır ve vücut peelingi yapmak için en uygun mevsim kış ayıdır.

10- Su Hayattır

Bol su tüketiminin vücudumuza sağladığı faydalar saymakla bitmez. Biz her ne kadar susadığımızı hissetmesek bile cildimiz sürekli suya ihtiyaç duyar. Bu nedenle de susamayı beklemeden yaz kış ayırt etmeden sürekli bol miktarda su tüketmeliyiz. Ayrıca omega 3 içeren besinler de cilt için oldukça faydalı.

11- Dudaklarınızı Mutlaka Nemlendirin

Kış aylarında soğuk havanın etkisiyle dudaklarımızda çatlaklar oluşur. Bu nedenle sürekli bir dudak nemlendiricisi ile dudaklarımızı nemlendirmemiz gerekiyor.

12- Bacaklarınızı İhmal Etmeyin

Duş aldıktan sonra bacaklarınıza bir nemlendirici uygulamayı unutmayın.

Her şeyden önemlisi bakım yapacağınız ürünleri çok iyi seçmelisiniz. Her ürünün her cilde uygun olmadığını bilmelisiniz, cilt yapınızı tanıdıktan sonra Image Skincare ‘ın hassas ve kuru ciltler için kullanabileceğiniz profesyonel ürünlere göz atabilirsiniz.

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x

Ünvan