Sivilce Kremi Nasıl Seçilir?

/ / Cilt Tedavileri

Kuru, yağlı ve karma olmak üzere çeşitli cilt yapıları mevcuttur. Bu cilt yapıları nedeni ile cilt üzerinde bazı sorunlar oluşabilmektedir. Örneğin, yağlı ciltlerde sık sık sivilcelenme ve aknelenme görülebilmektedir. Bu da cildin görüntü ve şeklini bozar. Bunların dışında ergenlik döneminde her bireyde sivilce ve akne oluşabilmektedir. Bu dönemde ciltte çok fazla sivilce çıktığından cilt üzerinde lekeler kalabilir. Özellikle yağlı ciltlerde çok fazla sivilce olduğunu biliyoruz.

Cilt üzerinde sivilce oluşumunu engellemek ve oluşan sivilceleri kurutmak için çeşitli kremler mevcuttur. Bu kremlerin içeriği farklı farklıdır. Bazı kremler sivilcelerin kurumasını sağlarken bazı kremler ciltteki yağ oranını düzenleyerek sivilcelerin oluşmasını engellemektedir. Piyasada çok çeşitli kremler mevcuttur. Özellikle sivilce sorunların çok fazla şikayetçi olanlar için güçlü kremler veya ilaçlar mevcuttur. Bu ilaçlar kullanıldığında bazı cilt tiplerinde çok fazla yan etkiye neden olabilmektedir. Bu yan etkiler bazı kişilerde ağır bazı kişilerde hafif olarak görülmektedir.

Sivilce ergenlik döneminden bu yana maruz kaldığımız en büyük sorundur. Alında küçük sorunlar gibi gözükseler de ciltte leke kalması ve sonrasında bunların artması çok büyük bir probleme neden olmaktadır. Bu da istenmeyen bir durumdur. Cilt yapısını bozar ve renk dengesizliği oluşur. Bu da bireylerin çirkinleşmesine neden olur.

Sivilce Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Sivilce kremi almadan öce doktora danışılmalıdır. Doktor tavsiyesi ile krem alınmalıdır. Her kremi kullanmak cilde zarar verebilmektedir. Cilt yapısı göz önüne bulundurularak krem seçimi yapılabilir. Sivilcelerin sıklığına göre kuvvetli kremler tercih edilebilir. Sivilce lekelerinden kurtulmak için kesin çözümler de vardır. Bazı özel bakımlar sayesinde bu sorunlardan kurtulmak mümkündür. Bu bakımlar uzun süre kalıcı da olabilmektedir. Bireyler ciltlerinden şikâyetçiler ise doktorlarına danışmalı ve bu yöndeki tedavilere başlamalıdırlar. Cilt kusurlarının giderilmesi özgüveni de yerine getirecektir.

Sivilce kremleri cildinizin düzenlenmesinde yardımcı olur. Cildi tedavi etmeye yardımcıdır. Kalıcı süre etkili olmayabilir. Sivilce kremlerinde her markanın kremleri kullanılmamalıdır. Bilinen ve içeriği uygun olanlar tercih edilmelidir.

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x

Ünvan