Akne Problemlerine Karşı Krem Önerileri

/ / Cilt Tedavileri

Akne, halk arasında sivilce olarak da bilinen bir cilt problemidir. Hemen hemen her yaş grubunda görülen akne problemi genellikle vücudun yüz ve sırt bölümlerinde daha çok görülür. Özellikle ergenlik çağında daha sık karşılaşılan bu problemin nedeninin, yüksek hormonlar olduğu söylenmektedir. Bir diğer neden de genlere bağlı problemlerdir.

Cilt problemi olan aknelerden kurtulmanın çeşitli yöntemleri vardır. İlk olarak yapılması gereken işlem, akneli bölgenin temizliğinin düzenli bir şekilde yapılmasıdır. Temizleme esnasında yumuşak dokunuşlar önemlidir. Aksi takdirde o bölgeyi sert ve hızlı ovalamak cildi ciddi anlamda tahriş edebilir. Daha sonra temizlenen bölge bol su ile yıkanmalı ve sıradaki bakım işlemlerine öyle devam edilmelidir.

Cilt temizliği için kullanılan ürünlerin içeriği önemli mi?

Cilt temizliğinde kullanılan bakım ürünlerinin içeriğine ve doğal pH değeri ile yakın oranlarda olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü cilt oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Aşırı makyaj, kirli hava, yorgunluk ve stres ciltte bulunan gözeneklerin kapanmasına neden olur. Kapanan gözenekler de cildin nefes almasını engeller ve cilt daha çok yıpranır. Gözenekleri açmanın en basit ve doğal yolu ise haftada birkaç kez buhar banyosu yaparak cildi rahatlatmaktır. Yine aynı şekilde cildin yağlanmasını önlemek için de haftada bir iki kere kil maskesi yaparak cilt nemliliğini dengede tutabilirsiniz.

Doğal yöntemlerin yanında doğal içeriğe sahip olan kozmetik ürünleri de cilt problemlerini çözmek için etkili yöntemler arasında yer alır. Her cilt özelliğine göre farklılık gösteren, günlük mat yağsız nemlendirici, yüz temizleyicisi, onarım ve bakım kremi, yüzey yenileme maskesi, nemlendirici enzim maskesi, saf hyalüronik, yaşlanma karşıtı serum, dengeleyici jel maske, salisilik jel temizleyici, salisilik temizleyici tonik, salisilik asitli temizleyici pedler, akne losyonu, akne maskesi ve akne yüz pleengi gibi cilt bakım ürünlerinden cildinize uygun olanını seçerek bakım işlemlerine başlayabilirsiniz. Genellikle bu tarz kozmetik ürünleri tek başına kullanmaktan ziyade bakım öncesi ve sonrası ürünlerle birlikte kullanmanızda fayda vardır. Böylelikle daha sağlıklı ve hızlı bir sonuç olarak parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x

Ünvan