Maske Ve Peeling İle Cildinizi Arındırın

/ / Cilt Tedavileri

Cildin düzenli olarak temizlenmesi sağlıklı olması için oldukça önemlidir. Bunun için maske ve peeling gibi ürünler kullanılabilir. Bunlar cildi derinlemesine temizler ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Cildimiz gün içerisinde çok fazla yıpranmaktadır. Aynı zamanda cilt çok fazla kir de birikmektedir. Belirli aralıklarla cilt temizlenmeli ve rahatlatılmalıdır. Günlük olarak yüz temizleme ürünleri kullanılsa da belirli aralıklarla maske ve peeling uygulamaları yapılmalıdır. Bu sayede tam bir temizleme gerçekleştirilmiş olur.

Maske, cilt üzerine uygulandıktan sonra belirli bir süre beklenir. Sonrasında bol ile yıkanır. Çok fazla çeşitli maskeler mevcuttur. Bireyler cilt tiplerine uygun maskeyi almalıdırlar. Yağlı ciltler, yağdan arındırıcı maske, kuru ciltler de nemlendirici maskeler kullanabilir. Bu gibi farklar oldukça önemlidir. Maskeler cilt üzerinde belirtilen süreden fazla olarak tutulmamalıdır. Tutulduğunda ise cilde yan etkileri görünebilir. Bu da istenmeyen bir durumdur. Peeling, cildin ölü deri ve hücrelerine kadar temizlenmesi için üretilmiştir. Bu ürünler ile cilt parlak ve temiz olmaktadır. Belirli aralıklara peeling yapılmalıdır. Bunlar her gün uygulanmaz. Ama belirli aralıklarla yapılabilir. Haftada bir olması tavsiye edilmektedir.

Maske Ve Peeling Cildi Nasıl Korur?

Bu ürünler cildin, parlaması ve temizlenmesi için kullanılır. Bunun yanı sıra koruma ürünü olarak da kullanılıyor. Bu ürünler yaşlılıktan ve kirden korumaktadır. Cildi temizleyerek cilt üzerinde çıkabilecek bütün hastalıkların engellenmesini sağlarlar. Maske ve peeling kullanımına dikkat edilmelidir. Çok sık da kullanılmamalı, araya çok uzun süre de girmemelidir. Bu yüzden kullanım süreleri oldukça önemlidir.

Cilt üzerindeki olumsuzluklara sadece dış etmenlere bağlı değildir. Kişinin stresli olması ve üzüntülü olması da ciltlerini etkilemektedir. Aynı zamanda sağlıksız beslenmeleri de ciltlerinin kötü olmasına neden olur. Kan akışının yavaşlaması cildin kötü olmasına neden olur. Özellikle kış mevsimlerinde kan akışı yavaşladığı için ciltte gerilemeler kurumalar olur. Ciltte nem kalmaz. Bu yüzden cilde masaj yapılmalıdır. Çeşitli peeling ürünleri ile cilde masaj yapılarak cildin temizlenmesi ve ölü hücrelerden arındırılması sağlanır.

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x

Ünvan