Doğal Yüz Maskesi Tarifleri

/ / Cilt Tedavileri

İnsan vücudunun en önemli bölgelerinden birini oluşturan uzvumuz şüphesiz yüzümüzdür. Yüz, insanda hem iç güzelliği hem de dış güzelliği yansıtır. İç güzelliğe her ne kadar müdahale edemesek de dış güzellik için önereceğimiz birkaç yüz maskesi tarifi ile siz de muhteşem bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yüz maskesi seçiminde tercihiniz doğal yöntemlerden yana ise; pek çok tarif bulmanız mümkün. Ancak, “doğal yöntemler cildimde çok etkili değil, onun yerine kimyasal içerikli bakım kremleri daha iyi geliyor” diyorsanız bu kremleri de bulmanız mümkün. İlk olarak yapmanız gereken cilt tipinizi iyi bilmek ve ona göre maskeler uygulamaktır. Kuru bir cildiniz var ve siz de yağ dengeleyici bir maske kullanıyorsanız, ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Ya da tam tersi durum için de yine aynı şey geçerlidir.

Evde yapabileceğiniz pek çok yüz maskesi, sizi kimyasal zararlardan uzak tutmakla beraber, evde tükettiğiniz gıdalardan kolaylıkla hazırlayabileceğiniz maskelerdir. Üstelik hemen hemen her evde bulunan malzemelerle kendi yüz maskenizi kendiniz yapabilirsiniz. Doğal yüz maskesi sağlık açısından da oldukça önemlidir. Fakat hazırlama aşamasında kullandığınız malzemelerin içeriğine dikkat etmelisiniz, eğer karışımdan herhangi birine karşı alerjiniz varsa bu malzemeyi kullanmamalısınız.

Cilt tipiniz kuru ise, evde bulunan tek bir malzeme ile oldukça kolay bir maske hazırlayabilirsiniz. Bunun için sadece bir muz yeterlidir. Muzu püre haline getirerek yaklaşık 10 – 20 dakika kadar yüzünüze uygulayın. Daha sonra ılık suyla yavaş hareketlerle yıkayarak, ardın da havluyla yumuşak hareketlerle yüzünüzü silin. Cilt tipiniz yağlı ise şayet; sirkeli su karışımını muhakkak denemelisiniz. Sirkeyi herkesin sevmediği doğrudur, ama ciltte tonlama sağlamak ve cildi beslemek için mükemmel bir öneridir. Tarifine gelecek olursak, bir bardak su içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek, önceden temizlemiş olduğunuz yüzünüze uygulayın. Biraz bekledikten sonra da tekrar yüzünüzü yıkayın.

Eğer cildinize özel profesyonel bir maske istiyorsanız sitemizdeki yüz maskesi ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Kullanımı kolay ve benzersiz içerikleri ile cildinizin genç ve taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yüz maskeleri, yüzünüzde bulunan gözenekleri açar, ölü deriyi ortadan kaldırır ve yüzünüzü ciddi anlamda rahatlatır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, her yüz maskesi her cilde uygulanmamalı, uygun cilde göre maskeler kullanılmalıdır.

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x

Ünvan